členové SOAD

4. října 2006 v 8:44 | Meluzína |  System of a down
Serj
jméno: Serj Adam Tankian
zpěv, klávesy, kytara

Poslouchá: hlavně jazz: Thelonious Monk, Chet Baker, Miles Davis...

Bydliště: Calabasas, California (půl hodiny cesty k Daronově vile)

Auto: Mercedes black Benz


Před založením Soil (poté SOAD) hlavou softwarové firmy. Je politicky nejaktivějším členem ze

Narodil se 21.8.1967 v Beirútu v Libanově. Hraje basketbal. Velmi se zajímá o politiku ze SOAD asi nejvíce. Jak víme spolešně s Daronem byli prvními zakladateli skupiny. Rád píše básně a dokonce vydal i knihu mírumilovně mystické poezie. Působí také v neziskové politické organizaci Axis of Justice, kde spolu s multi-instrumentalistou Artem Tunc Boyaciyanem měli podíl na world music projektu Serart. Založil vlastní vydavatelství Serjical Records. Je vegetarián. Na rozdíl od Darona píše spíše složitější a hlubší texty. Bydlí v Calabasas který se nachází v Californii, odtamtud je to asi půl hodiny cesty k Daronově vile. Napsal báseň "Nations", kterou použil jako improvizaci na koncertě v Lowlands. Má bratra který se jmenuje Sevag. Vlastní dům na Novém Zélendu.
Výroky:
"Státy jsou jako lidé. Když pochopíš jejich vzájemné ovlivňování, není těžké porozumět proč jsou věci, zde v náležitosti mezinárodní politiky, konány danou cestou. Ale státy nejsou jako lidé ve smyslu toho, jak jsme obecně představováni jinými. A jejich interpretace našich zájmů se nemusí míjet se skutečností. A to je velmi nebezpečné, zvláště pak v demokracii."
Daron
jméno: Daron Artie Malakian
kytara, zpěv


Výška: 1, 7 m
Poslouchá: hlavně starší metal, black metala rock, ale i staré popové skupiny a arménskou národní hudbu. Led Zeppelin, The Beatles, Frank Zappa, Black Sabbath, Emperor, Darkthrone, Kraftwerk, Wham!, Kareem Abdul-Jabbar, když byl malý poslouchal Cinnibal Corpse a Metallicu.
Auto: Hummer
Narodil se 18.7.1975 v Hollywoodu v Californii. je hokejový fanoušek Los Angeles Kings. Má přítelkyni, která je modelka a jmenuje se Jessica Miller.
Netají se s tím že jeho zdrojem inspirace je mimo jiné i známý nepřímo masový vrah Charles Mason. V mnohém se s ním i ztotožňuje. Zatímco na pódiu je velmi aktivní, v běžném životě je velmi uzavřený a nerad chodí do společnosti. Založil vlastní vydavatelství EatUrMusic, jehož členem je i známá blackmetalová skupina Satyricon. Je velkým workoholikem. Jeho otec Vartan je autorem všech antworků spojených s albem Mezmerize. Při americké televizní show Saturday Night Live v květnu 2005 nahlas vykřikl "FUCK, YEAH!", aniž by to bylo předem domluvené. Tím pádem to cenzuři nestačili včas zamlčet a to je v Puritánské Americe považováno za skandál. Jeho dům je plný lebek, kostlivců a postaviček z hororových filmů. Prohlásil že se bojí jít do místního obchodního domu, protože by tam mohl potkat svoji ex-přítelkyni. Danny a Lisa, postavy z písně Radio/Video, byli Daronovými nejlepšími kamarádkami z dětství. Naposled je viděl ve svých deseti letech. Bydlí v Glendale v Californii. Nechce být vzorem pro někoho kdo chce vypadat nebezpečně a myslet volně. Radí aby jsme měli svůj názor a nenásledovali ho, protože udělal hodně přiblblých věcí, které by mladí lidé neměli dělat. Říká že Rock n roll zachránil jeho život před tím aby byl povalovačem. Vlastní svůj vlastní hokejový dres L.A. Kings na kterém má napsáno Malakian, který je vidět například v klipu Toxicity. Má rád steaky a domácí polévku.
Výroky:
"...a teď tu máš všechny ty drsný rockery, který ani nemaj odvahu říct co chtěj nebo si myslí, protože se tak moc bojí o své kariéry - a to není pravej rock n' roll."
"Myslim že my všichni máme doma tajnou sbírku tvrdýho porna. Já to všechno mám ukrytý v
krabicích v garáži."
"Společnost ve které dnes žijeme je celá zkurvená."
"(dnes) ...Je to generace I-Pod posluchačů, která není schopna poslouchat album jako celek od začátku do konce."
"Tahle kapela (SOAD) nevznikla s úmyslem změnit svět, tahle kapela nevznikla s úmyslem změnit tvojí mysl. Tahle kapela vznikla prostě proto, aby tě přinutila klást si otázky."
"Nemohu si vzít dovolenou. I když tak učiním, stále budu mít v hlavě jen hudbu."
"Vždycky jsem míval problém se společností. Většina všeho co dělám je inspirována vztekem."
"Myslím, že skladatelé a masoví vrazi mají cosi společného. Neboť je to chorobné. Nemají nad tím co vykonávají žádnou kontrolu."
"V zrcadle vidím jiného chlápka než ostatní. Vidím Darona. A zapomínám že Daron je někdo, kdo hraje v téhle kapele kterou tolik lidí miluje."
"Většina našich nejzábavnějších písní se týká nejsmutnějších chvil mého života."
"Vždy jsem chtěl být muzikant, ale být úspěšný je šílené. Mám oba rodiče také muzikanty, ale nikdy tím nevidělali žádné peníze."
"Píseň přichází z odlišných míst. Nemůžeš jí nakrmit čím chceš. Sama si žádá co chce a ty jí to musíš dát."
"Jen tak se projíždím po Hollywoodu, sleduji lidi kolem a vymýšlím si o nich příběhy."
"Vyrůstal jsem naproti hotelu, u kterého postávaly prostitutky. A bylo tam hodně gangů. Když se řekne Hollywood, rozhodně se mi nevybaví souvislost s filmem."
"Pro mne je prostě úžasné že lidi berou tuto kapalu tak dobře, zvlášť v době kdy je rock 'n roll téměř mrtvý. Ne tolik lidí je dnes zaměřeno na rockové kapely. Proto je pro mne účast v rockové kapele, o kterou se lidé momentálně zajímají, opravdu mimořádná věc." (výrok po vydání alba "Mezmerize")
"Jsem proti tomu když lidé ani nemají trpělivost počkat do té doby kdy je album hotové a to doopravdy hotové, a když má kapela vlastní představu kterou splní a je připravena představit jí světu. Taky nejíte koláč který je nedopečený, nebo možná ani nemůžete, tak možná trochu tohohle a trochu tamtoho. Ale nejedli byste nedovařený kus masa, nepili byste nedokvašené víno. Proč chcete poslouchat hudbu která není kompletní?"
Shavo
jméno: Shavo Robert Odadjian
baskytara
Poslouchá: Led Zeppelin, Unida, Clutch, Soul Schoolers, Deep Purple, Lionel Richie, Madonna, Kiss...

Bydliště: Woodland Hills (asi dvacet minut cesty k Johnovi)

Auto: 1966 Corvette, 1968 Plymouth Fury

Je to skvělý basák, který hraje hlavně prsty. Narodil se 22.4.1974 v Jerevaně v Arménii. Bydlí ve Woodland Hills, což je asi dvacet minut cesty k Johnovi. Rád hraje videohry a dělá DJ. Co se týče součastné pozice SOAD, Shavo ničeho nelituje. Neopak toho má spoustu na co být hrdý. Režíroval většinu klipů SOAD, a stará se dokonce i o aranžmá pódia. Doma má plno akčních figurek a čtyři auta v garáží. Shavo prý pojmenoval písneň "Ddevil" ,protože když byl malí tak koktal a místo "devil" říkal "Ddevil". Jeho oblíbené číslo je 222.
Výroky:
"SOAD je pro mne abstraktním uměním."
"Lidé nás buď nenávidí anebo milují... Ti co nás nesnáší, netvrdím že dělají špatně. Je to jejich názor a já ho respektuji."
" Jsme kapela zaměřená na živá vystoupení a sociální názory... jen vyjadřujeme co si myslíme, a to dráždí vaše myšlenky."
"Pokud máte pro něco zaujetí a tvrdě na tom pracujete, dosáhnete toho. Jsem toho důkazem."
"Jsme muzikanti. A navzdory tomu dostáváme více otázek k politice než k naší hudbě. Což mě celkem štve."
"Moje matka je typická arménská mamina a když se bude procházet se zpěvem 'Vyndej si tu tasemnici z prdele (Pull The Tapeworm Out Of Your Ass)', nebude si to JENOM zpívat, ale bude to dělat s pýchou. Na našich vystoupeních vidíme nejen 13-ti leté děti, které zbožňují naší bláznivost, ale i 50-ti leté chlápky a ženský, které mlátí hlavou dolu nahoru a křičí 'kurva jo!'. V těchto chvílích víš, že děláš skvělou hudbu."
"Abych řekl pravdu, opravdu jsem to video ('Hypnotize') točit nechtěl. Chtěl jsem si dát nějaký čas volno. Máme týden a půl dlouhou pauzu během turné a já to video fakt točit nechtěl -- Chtěl jsem jen být jeho součástí a dál to nechat být. Ale po přečtení asi 15-ti nesmyslných variant jsem měl jistý nápad -- kdybych ho kapele neřekl, je to nespravedlivé vůči kapele i mně samotnému -- Tak jsem jim ten nápad sdělil. A každý zapomněl na ty předchozí návrhy a řekl, 'Ty děláš to video'. Takže, proto tu jsem." (výrok z doby dokončování produkce videa)
"Film je pro mne důležitý. Jde mi hluboko do srdce. Miluji proces tvorby a lidi, jak sledují mojí vizi. Doposud vše co jsem udělal, bylo velmi kladně přijato. Nikdy jsem neměl nějaké lekce nebo cvičení. Je to jako skočit do bazénu a neumět plavat, ale já jsem si vyplácal svojí cestu nad hladinu."
John
Celé jméno: John William Dolmayan
bicí
Auto: Dodge Viper
Záměrně se snaží být v pozadí kapely nechce být známý ani moc slavný. Což se mu zatím celkem daří. Narodil se 15.7.1973 v Libanoně. Bydlí ve skladišti v severní části Hollywoodu. Rád zbírá komiksy. Když byl John malý žil v Libanově, krajně zmítané vojnou. Jednou v noci začal plakat tak ho rodiče vzali k spát k sobě do isby, 20 minut potom proletěla kulka ze samopalu stěnu a zasáhla přímo Johnovu postel. Nešel do skupiny kvůli penězů ani slávě, zkrátka chctěl hrát na bicí každý den.
Výroky:
"Kdyby bylo po mém, nebyl bych ani ve videoklipech. Pohodlně se cítím jen schovaný za svojí bicí
soupravou."
"Máme své spory, ale ne do té míry kdy je to příliš frustrující a každý odchází. Někdy se hádáme. Ale po pár hodinách volání si nebo ječení jeden na druhého to vyřešíme. Avšak se nehádáme co se týče hudby. Vždycky je to kvůli kravinám typu proč bylo nebo nebylo schválený nějaký triko."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jezzy jezzy | 24. prosince 2006 v 12:16 | Reagovat

NEJLEPSI JE ASI SUGAR

2 jezzy jezzy | 26. prosince 2006 v 14:31 | Reagovat

system of a down je dobra kapela ze jo kubo slezaku?

3 jezzy jezzy | 31. prosince 2006 v 13:42 | Reagovat

ten zivotopis je dost dobry

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama